• Wpisów: 32
  • Średnio co: 54 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 11:49
  • Licznik odwiedzin: 4 968 / 1787 dni
 
epapieros
 
Wszyscy palacze mówią o tym, że palenie papierosów to dla nich niesamowita przyjemność. Tego właśnie nie mogą zrozumieć osoby, które nie palą papierosów. Dla nich to coś śmierdzącego, bardzo, bardzo nieprzyjemnego i nie mieści mi się w głowie to, że zaciąganie się tym okropnym dymem, może komuś sprawiać przyjemność.  

No ale nigdy niepalący nie mógł zrozumieć tego palącego...Cóż w końcu palenie papierosów to nałóg i niepalący powinien wiedzieć o tym, że osoba która lubuję w papierosach, prawdopodobnie nie myśli racjonalnie, że rzeczywiście sprawia jej przyjemność dostarczanie do swojego organizmu nikotyny. Osoby palące powinny mieć na uwadze to, że nie każdy lubi dym papierosowy i niektórym osobom może to bardzo, ale to bardzo przeszkadzać, dlatego nie powinny palić w miejscach, gdzie narażają na nieprzyjemności inne osoby. Teraz nawet reguluje to prawo – w większości miejsc publicznych przecież nie wolno palić. Od kilku lat także w restauracjach, w barach czy pubach nie możemy palić papierosów w środku. Możemy palić jedynie jeśli właściciel wydzieli dla palących dobrze wentylowane pomieszczenie, w innym przypadku zawsze musimy wyjść na zewnątrz, nieważne jaka jest pora roku...

Niektórych to bulwersuje i nieźle uprzykrza życie, ale pomyślmy o osobach, które nie palą i nie czują się komfortowo w sytuacji, jeśli są zmuszone do wdychania dymu tytoniowego. Nawet niektóre osoby palące są zadowolone z faktu, że nie mogą sobie zapalić w pubie przy piwie, a to dlatego, że nawet im przeszkadzał bardzo intensywny zapach papierosów w takich miejscach. Było przecież tak, że po parogodzinnej posiadówce ze znajomymi wracaliśmy do domu cali o zapachu prawdziwej popielniczki, a do tego następnego dnia na pewno jeszcze bardziej bolała nas głowa właśnie z racji tego, że dużo czasu spędziliśmy w bardzo zadymionym pomieszczeniu. A przecież nie jest dużym problemem, gdy trzeba wychodzić na papierosa na zewnątrz. Dzięki temu wypalimy zapewne też o wiele mniej, bo nie będziemy zapalać papierosa co pięć minut. Ogólnie i nam, i innym na pewno wyjdzie to na zdrowie. W sezonie letnim za to możemy zazwyczaj palić w ogródkach na zewnątrz lokalu.
2.jpg


Oczywiście też starajmy się nikomu nie przeszkadza i nie dmuchać dymem tytoniowym prosto w cudzy nos. Nie będzie to zbyt grzeczne ani miłe... Jeżeli ktoś naprawdę nie może powstrzymać się od palenia w lokalach, restauracjach i barach, to zawsze możesz zdecydować się na zakup papierosa elektronicznego, który nie jest zabroniony nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Kiedy go używamy, nie wydmuchujemy brzydko pachnącego i szkodliwego dymu tytoniowego ani trujących substancji. A dzięki temu możemy mieć pewność, że nikomu nie będziemy przeszkadzać. Niektórzy pewnie stwierdzą, że to nie jest prawdziwy papieros tylko jego imitacja. No i mają rację... Prawdziwy papieros to przecież nie jest i nikt nie chce tutaj nikogo oszukiwać. Ale efekt jest dość podobny, z tą różnicą tylko, że e-papieros zawiera mniej nikotyny i nie ma w sobie substancji smolistych. Nie wydmuchujemy dymu tytoniowego i możemy go włączyć i wyłączyć, kiedy tylko chcemy, a nie wypalać do końca i zostawić po sobie brzydko pachnący niedopałek. No i nie będziemy musieli wychodzić na papierosa. Dla leniwych i lubiących nowoczesne gadżety, to naprawdę dobra alternatywa dla tradycyjnego papierosa.

Nie możesz dodać komentarza.